Portret rodzinny Jana III,  Henri Gascar, 2 poł. XVII w. ,  Kraków, Państwowe Zbiory Sztuki na Wawelu
Główna Konkurs Moda i obyczaje Ubiory polskie Ubiory obce Tkaniny Słownik Bibliografia Inne
Konkurs
List Pierwszej Damy
Laureaci
Katalog
Exhibition
Regulamin
REKONSTRUKCJE - karta zgłoszeniowa
Ubiory kobiece
Ubiory męskie obce
Ubiory męskie polskie
INSPIRACJE - karta zgłoszeniowa
Ubiory kobiece
Ubiory męskie obce
Ubiory męskie polskie
Ubiór kobiecy w angielskim portrecie XVII wieku
I ETAP Konkursu
II ETAP Konkursu
List Pierwszej Damy Pani Agaty Kornhauser-Dudy z okazji Wielkiej Gali Finałowej 3. edycji edukacyjnego projektu Wilanów dla młodych talentów

Do Uczestników Wielkiej Gali Finałowej
3. edycji edukacyjnego projektu
Wilanów dla młodych talentów

Szanowni Państwo,
Bardzo serdecznie pozdrawiam wszystkich obecnych na dzisiejszym uroczystym rozdaniu nagród laureatom trzeciej odsłony projektu rekonstrukcji strojów staropolskich pn. Wilanów dla młodych talentów, który w tym roku poświęcony został królowi Janowi III i jego małżonce Marii Kazimierze.
Ogromnie żałuję, że nie jestem tu razem z Państwem i nie mogę osobiście pogratulować sukcesu, jaki odnieśli zwycięzcy.
Cieszę się ogromnie, że na dzisiejszej Gali spotyka się grono utalentowanych uczniów i studentów kierunków projektowania ubioru. Konkurs, który z powodzeniem prowadzi już od trzech lat Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, pozwala na wyłonienie i zaprezentowanie najlepszych prac z dziedziny krawiectwa historycznego, interpretacji historycznych ubiorów i tworzenia własnych koncepcji przez jego uczestników. Ta bezcenna inicjatywa podnosi kompetencje zawodowe młodych ludzi, popularyzując równocześnie dawną polską kulturę dzięki odkrywaniu oryginalności jej wzornictwa i przywoływaniu ważnych postaci historycznych z przedstawianego okresu. Chciałabym zatem gorąco pogratulować wilanowskiemu Muzeum, które w ten sposób sprawuje mecenat nad zanikającymi już umiejętnościami i artyzmem minionych wieków.
Bardzo serdecznie pozdrawiam wszystkich Państwa i życzę, by ten unikalny projekt był kontynuowany, by utalentowani młodzi ludzie mogli dalej tworzyć prawdziwe perełki dawnego krawiectwa.
[źródło]
© Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone.
stat