Synowie króla Jana Sobieskiego: Aleksander, Konstanty i Jan, artysta nieokreślony, 1685, Muzeum Narodowe w Krakowie
Główna Konkurs Dziecko Ubiory dziecięce Moda XVII w. Moda XVIII w. Moda XIX w. Tkaniny Rekonstrukcje Inne
Konkurs
Gala
Laureaci
Wystawa
Plakat
Wprowadzenie
Ubiory dziecięce XVII wieku
Ubiory dziecięce XVIII wieku
Ubiory dziecięce XIX wieku
Regulamin
REKONSTRUKCJE – karta zgłoszeniowa
Opisy ubiorów i wykroje
XVII wiek
XVIII wiek
XIX wiek
Ważne informacje
Jeżeli bierzesz udział w Konkursie Ubiory dziecięce od XVII do XIX wieku, możesz wybrać i zarezerwować do dwóch ubiorów zaproponowanych do odtworzenia. Wybór i rezerwacja ubioru znajduje się w podstronie Konkurs Opisy ubiorów i wykroje. Obejrzyj portrety i przedstawione na nich ubiory z XVII, XVIII i XIX wieku, ich lista znajduje się po lewej stronie. Gdy zdecydujesz się na zrekonstruowanie danego ubioru, wypełnij kartę zgłoszeniową (link poniżej). Po wypełnieniu jej, wydrukuj ją, a następnie prześlij w teczce papierowej, opisanej imieniem i nazwiskiem, wraz z dokumentacją zawierającą opis dodatków, rodzaj tkaniny, a także załącz próbki tkanin, z jakich będzie wykonana rekonstrukcja ubioru. W przypadku rezerwacji dwóch ubiorów, przesyłasz dwie teczki papierowe opisane imieniem i nazwiskiem, kartę zgłoszeniową oraz dokumentację zawierającą opis dodatków, rodzaju tkaniny, a także załączone próbki tkanin – w terminie do dnia 30 kwietnia 2018 r. na adres Organizatora, podany w regulaminie konkursu.
Jury zdecyduje, który z wybranych przez Ciebie ubiorów został zakwalifikowany do odtworzenia.
>>> KARTA ZGŁOSZENIOWA <<<
Odpowiedź na często zadawane pytanie
Czy mogę odtworzyć ubiór dziecięcy z wybranego przez siebie portretu, niebędącego wśród proponowanych przez muzeum do wykonania w ramach konkursu?
Można odtworzyć ubiór na podstawie wybranego przez siebie portretu, trzeba jednak pamiętać o ograniczeniu czasowym XVII-XIX wiek.
Wypełniając kartę zgłoszeniową, należy wybrać ostatni portret z listy, a w opisie planowanej pracy umieścić dodatkowo informacje o autorze portretu, tytule, czasie powstania oraz miejscu jego przechowywania.
© Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie 2018. Wszelkie prawa zastrzeżone.
stat