Synowie króla Jana Sobieskiego: Aleksander, Konstanty i Jan, artysta nieokreślony, 1685, Muzeum Narodowe w Krakowie
Główna Konkurs Dziecko Ubiory dziecięce Moda XVII w. Moda XVIII w. Moda XIX w. Tkaniny Rekonstrukcje Inne
Główna
Aktualności
Zaproszenie
O projekcie
Kontakt
Poprzednie edycje konkursu
2011
2013
2016
Wilanów dla Młodych Talentów – Ubiory dziecięce od XVII do XIX wieku
Tematem IV edycji programu Wilanów dla Młodych Talentów jest dziecko i jego ubiór od XVII do XIX wieku.
Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie zapewnia jego uczestnikom bazę edukacyjną pod okiem wybitnych specjalistów, pracowników placówek badawczych i muzeów. Są to wykłady i warsztaty, podczas których uczestnicy będą nie tylko interpretować stroje na portretach dzieci królewskich, rodów arystokratycznych i zamożnych rodzin mieszczańskich, oglądać zachowane ubiory i akcesoria mody, ale dowiedzą się też, jaki wpływ na sposób ubierania dzieci miały panujące w danej epoce poglądy filozoficzne, kulturowe i obyczajowe oraz wydarzenia polityczne.
Istotnym elementem edukacyjnym będą działania praktyczne, umożliwiające odkrywanie tajników dawnego krawiectwa przez naśladowanie dawnych technik szycia, kroju, haftu i sposoby wytwarzania pasmanterii. Mamy nadzieję, że doświadczenia zdobyte podczas naszych działań edukacyjnych staną się ważnym etapem na drodze rozwoju waszej kariery zawodowej.
Dla uczestników programu przygotowaliśmy specjalną stronę internetową, poświęconą temu projektowi. Jest to wirtualne repozytorium specjalistycznej i praktycznej wiedzy z zakresu mody dziecięcej na przestrzeni trzech wieków.
Kontakt w sprawie udziału w projekcie oraz szczegółowe informacje o konkursie, jego regulaminie, organizacji i przebiegu znajdą Państwo na stronie: www.konkursmoda.wilanow-palac.pl.
© Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie 2018. Wszelkie prawa zastrzeżone.
stat